Rooibos Nedir?

Roybos (Rooibos), yalnızca Güney Afrika’nın Cederberg bölgesinde yetişen ve kızıl çalı bitkisinin yapraklarından elde edilen endemik bir bitki çayıdır. Roybos Çayı 1700’lü yıllardan bu yana doğal yollar ile üretilir ve rooibos bitkisi kafein içermez. Mineral ve antioksidanlar yönünden ise son derece zengindir. Rooibos Tea (roybos çayı) Vitamin A, B12, C, D, E, K içerir ve bu sayede bağışıklığı güçlendirir. Roybos çayının insan metabolizmasına olan pozitif etkileri uzmanlarca tespit edilmiş ve vücut sağlığı açısından tüketimi sıklıkla tavsiye edilmektedir. Bazı kaynaklarda roybos çayının kanser hücrelerinin çoğalmasını yavaşlattığı ile alakalı bilgiler bile mevcuttur.
Ek olarak Türkiye’deki insanların kanındaki demir seviyesinin çok düşük olması siyah çaydan kaynaklanıyor. Roybos çayının demir emilimini engellememe özelliği ile sağlığınızı korumaya devam edebilirsiniz. Kafein içermemesi ve doğası sebebiyle rahatlatıcı özelliği vardır. Bu yüzden roybos çayı akşamları tüketildiği zaman gevşemenize yardımcı olarak daha rahat bir uyku uyumanıza da yardımcı olur.

KLOOF, roybos çayını Güney Afrika’da en kaliteli ve doğal üretim yapan çiftliklerden tedarik ediyor, el değmeden hijyenik koşullarda paketliyor ve sizlere, kendine has lezzeti ile özel bir çay vadediyor.

kloof-royb